Пиронкова приключи участието си на Australian Open

15-01-2014

Цветана Пиронкова приключи участието си в първия за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Австралия. В мач от втория кръг на сингъл при жените българската тенисистка загуби от поставената под 17 в схемата Саманта Стоусър с 2:6, 0:6.

Мачът продължи 67 минути. В първия сет българката допусна пробив в шестия гейм за 4:2, след което австралийката спечели сета с нов.

Във втория сет Пиронкова не успя да спечели нито един гейм.

Местната тенисистка, подкрепяна бурно от публиката спази традицията да играе повече от успешно срещу 26-годишната пловдивчанка. Стоусър вече в четвърти мач няма дори загубен сет срещу Пиронкова.

Тя имаше проблеми с лявото бедро, съобщи БГНЕС. Наложи се Пиронкова да получи медицинска помощ във втория сет, но все пак успя да доиграе срещата.

Миналата седмица най-добрата ни тенисистка отстрани три състезателки от Топ 10, и вдигна купата в Сидни, за седми път тя не успя да премине втори кръг на турнир от Големия шлем.

С класирането си за този етап тя заработи 50 000 долара и 70 точки за световната ранглиста на WTA.