България се отдалечи от световното след загуба от Беларус

10-06-2017

Националният отбор на България практически загуби шансове за класиране на световното първенство в Русия през следващата година, след като допусна трета загуба в шестия си квалификационен мач
В град Борисов България отстъпи с 1:2 пред домакина Беларус и по този начин се свлече на четвъртото място в класирането с 9 точки.
Головете за тима на Беларус реализираха Михаил Сиваков в 33-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Борислав Чорбаджийски срещу Денис Лаптев, и Павел Савитски в 80-ата минута след гениално изпълнение, при което топката два пъти се удари в горната греда преди два влезе за втори път във вратата на Николай Михайлов. В първата минута на добавеното време Георги Костадинов вкара почетен гол за България с удар с десния крак.
За Беларус това бе първа победа в квалификациите. Тимът заема пето място в класирането с 5 точки.