Българският отбор падна от Норвегия

14-10-2014

Националният отбор на България загуби гостуването си на Норвегия с 1:2 в мач от група Н на квалификациите за Европейското първенство през 2016 година, игран в Осло.

Неубедителното представяне на момчетата на Любослав Пенев започна още от първите минути на мача. В 11-тата минута Терик Елионуси откри резултата за домакините.

Българите изравниха в края на първата част с попадение на Николай Бодуров. Хавард Нилсен оформи крайното 2:1 в 72-ата минута.

С това поредно поражение националите ни значително намалиха шансовете си за класиране на Евро 2016. В другите два мача от групата Хърватия победи Азербайджан с 6:0, а Малта загуби от Италия с 0:1. Лидери са отборите на Хърватия и Италия, които имат по 9 точки в актива си. Норвегия е на трето място с 6 точки. България е на четвърта позиция с 3.