Англия и Испания отиват на четвърт финал

30-06-2024

Отборите на Англия и Словакия се изправиха един срещу друг в инфарктен 1/8-финален мач от UEFA EURO 2024. Срещата в Гелзенкирхен приключи с победа с 2:1 за Трите лъва, които се класираха за четвъртфиналите на първенството.

Резултатът беше открит в 25-ата минута от Иван Щранц, за когото това е трети гол на Европейското първенство. Гол на Фил Фодън в началото на втората част беше отменен заради засада.
Англия изравни в 95-ата минута с гол на Джуд Белингам. В продължението на мача Хари Кейн се разписа с втори гол.

На ¼ финала Англи ще се срещне с Швейцария.

Испания победи Грузия с 4:1 в мач от 1/8-финалите на UEFA EURO 2024. Двубоят започна изненадващо, като грузинците поведоха след автогол на испанците.

Испания изравни в 39-та минута с гол Родри. Следващото попадение за  „Ла Фурия Роха“ беше реализирано от Фабиан Руис в началото на второ полувреме. В 75-ата минута след испанците организираха контрааката по учебник Нико Уилямс вкара третия гол. Дани Олмо реши всичко в срещата. Резервата с прецизна точност вкара четвърти гол във вратата на Грузия с удар от границата на наказателното поле.

На ¼ финала Испанците ще се срещната с домакина Германия.