Григор отново е на полуфинал в Ротердам

16-02-2024

Първата ни ракета достигна до топ 4 на АТР 500 турнира след третата си победа в рамките на три дни.
В мач от 1/4-финалите бившият N:3 в света успя да победи Александър Шевченко след 7:6(2), 3:6, 6:4.

В първия сет двамата сервираха на висота и логично се стигна до тайбрек, в който Димитров се представи отлично и след 7-2 точки поведе в резултата.

В началото на втората част дойде и първият пробив в мача в полза на Шевченко, който поведе с 2:0 гейма, след което затвърди за 3:0.

Сервирайки за сета при 5:3, представителят на Казахстан отрази 2 точки за връщане на пробива, първи пред Димитров от началото на срещата, като успя да реализира 5-ия открил се пред него сетбол – 6:3.

Във финалния трети сет срещата отново вървеше гейм за гейм. При 5:4 Димитров стигна до преднина 0:40 и успя да реализира първия си пробив в мача, което му донесе успеха и място на полуфиналите.

За първата ни ракета това е четвърти полуфинал в последните му пет турнира и общо 52-и в АТР тура.

Той е на полуфиналната фаза в Ротердам за четвърти път в кариерата си, а в опит да достигне до втори финал в „Ахой Арена“ ще срещне победителя от мача между Андрей Рубльов и Алекс де Минор.