ЦСКА загуби с 0:2 домакинството си на румънския Сепси

28-07-2023

Отборът на ЦСКА загуби с 0:2 домакинството си на румънския Сепси в първия дуел между двата тима от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите и така българският тим сериозно усложни задачата си за реванша в северната ни съседка идната седмица.

На стадион 'Българска армия' 'червените' имаха предимство във владеенето на топката, но създадоха твърде малко в предни позиции, като за всичките 90 минути отправиха само един точен удар по посока на вратата на своя съперник.

В същото време съставът на Сепси търпеливо изчакваше своите възможности и нанесе своите два съкрушителни удара след почивката, възползвайки се и от грубите грешки в отбраната на ЦСКА.

В 68-ата минута нидерландският бранител Мено Кох сгреши в преценката си за една топка в близост до собственото си наказателно поле, което позволи на гостите да отмъкнат кълбото и броени секунди по-късно Николае Паун го прати под плонжа на стража Густаво Бусато за 1:0.