Националите загубиха от Япония в Нагоя

10-06-2023

Националният отбор на България за мъже допусна трета загуба и завърши с поражение в първия етап във Волейболната лига на нациите. В четвъртия си мач в японския град Нагоя играчите на старши треньора Пламен Константинов отстъпиха с 0:3 (22:25, 21:25, 24:26) гейма на домакина Япония.

След срещите от първия етап на Лигата на нациите България има една победа и три загуби и с 5 точки заема осмо място в класирането. Япония е лидер в таблицата с пълен актив.

За България най-резултатен в мача бе Александър Николов I 23 точки, Аспарух Аспарухов добави 8.
За японците се отличи Юки Ишикава с 14 точки.

Състав на България: Георги Сеганов, Димитър Димитров, Мартин Атанасов, Александър Николов, Николай Колев, Алекс Грозданов, либеро - Симеон Добрев (Мартин Божилов-либеро, Николай Пенчев, Денис Карягин, Илия Петков).