Марсилия отстрани ПСЖ от купата на Франция

09-02-2023

Марсилия спечели очаквания с най-голям интерес мач във Франция, след като отстрани Пари Сен Жермен от турнира за купата на страната с 2:1 в мач от 1/8-финалите. Двата тима изиграха много интересна среща, с множество голови положения, но в крайна сметка домакините от 'Велодром' ще играят в четвъртфиналите, а столичани приключват участието си в тази фаза за втора поредна година.

Марсилия поведе в 31-ата минута, когато Алексис Санчес реализира дузпа. Преди това Дженгиз Юндер се откъсна от защитата на гостите, а настигащият го Серхио Рамос го фаулира в наказателното поле - категорична дузпа, отсъдена от рефера. Парижани вдигнаха оборотите и на свой ред създадоха няколко положения, за да се стигне до изравнително попадение. В добавеното време на първото полувреме Серхио Рамос се реваншира за дузпата, която направи и след центриране от ъглов удар с глава възстанови равенството - 1:1.

През второто полувреме двата тима продължиха да играят на много високо темпо, а Марсилия се възползва още от първата си по-опасна възможност пред вратата на съперника. Силен шут на Санчес бе блокиран от бранител, но топката стигна до Малиновский, който със страхотен шут от воле я заби в сглобката на вратата - 2:1. В оставащите минути ПСЖ отново натисна своя съперник, но атаките приключваха около наказателното поле на марсилци, а на моменти и късметът бе с домакините.

Други резултати от тази фаза: Анже - Нант 2:4 след дузпи (в редовното време 1:1), Виерзон Фут - Гренобъл 0:1, Лион - Лил 4:2 след дузпи (в редовното време 2:2), Оксер - Роде 2:3, ФК Париж - Анеси 5:6 след дузпи (в редовното време 1:1) и Тулуза - Реймс 3:1.