Григор Димитров прекъсна негативната серия с победа във Виена

25-10-2022

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров се класира за осминафиналите на АТР 500 турнира във Виена в зала и така прекъсна негативната си серия от три поредни загуби.

Той се наложи над дошлия от квалификациите бразилец Тиаго Монтейро с 6:3, 6:4 и записа първи успех от 30 август, когато победи Стив Джонсън на US Open.

В началото Гришо проби при третата си възможност след печеливш удар от форхенд по правата, за да поведе с 2:0. Веднага след това затвърди с гейм на нула. В деветия гейм българинът стигна на два пъти до сетбол и успя при втория след топка в аут на бразилеца. Частта продължи 36 минути.

И във втория сет Димитров проби в началото – за 2:1. След това убедително затвърди. В седмия гейм 31-годишният хасковлия имаше две точки за нов брейк, но не успя. В десетия гейм българинът сервираше за победата. Той поведе с 4:0 и реализира първи мачбол след бекхенд в аут на левичаря.

Бившият N:3 в света завърши с 24 печеливши удари (10 аса) срещу 10 непредизвикани грешки. Димитров направи два пробива в срещата и не даде нито един брейк пойнт на Монтейро.

Следващото съперник на Димитров в австрийската столица е световният номер 8 и трети поставен в основната схема Андрей Рубльов. Руснакът води с 3-2 победи, като тази година елиминира Григор в Индиън Уелс, но пък нашият топ тенисист е спечелил единствената им предишна среща в зала - в Стокхолм през 2018-а.