Здравословен проблем спря Григор Димитров срещу Доминик Тийм

24-08-2022

Григор Димитров започна силно мача си с Доминик Тийм на тенис турнира в Уинстън-Сейлъм с 6:0 в първия сет, но след това не се почувства добре и се отказа в средата на втория сет при 2:4.
Само 24 минути бяха необходими на топ ракетата ни, за да спечели първата част срещу шампиона от US Open 2020.

За съжаление, при 2:3 изоставане и 30-0 за съперника във втория сет Гришо повика физиотерапевт на корта, а при гейм-бола спря да играе. На врата му беше поставена студена кърпа и въпреки че той се опита да се върне на сервис-линията за подновяване на играта, се оказа, че не може да се държи на краката си.

За втори път след внезапната контузия в адукторите, която получи на “Уимбълдън”, Григор трябва да напусне корта от водеща позиция в резултата на мача си.

В квалификациите на US Open Димитър Кузманов победи италианеца Лука Нарди с 4:6, 7:6 и 6:4.

При жените Виктория Томова отстрани Альона Болсова Задойнов от Испания с 6:1 и 6:2. А Изабелла Шиникова отстъпи пред друга испанка - Кристина Букса, с 5:7 и 2:6.