Боряна Калейн донесе втори медал от Световните игри в САЩ

14-07-2022

Втори медал за България спечели Боряна Калейн от състезанието по художествена гимнастика на Световните игри в Бирмингам (САЩ). След златото на обръч, спечелено ден по-рано, тази сутрин Боряна добави и сребърен медал от финала на лента.

Българката изигра силно съчетание и с оценка от 32.650 точки спечели второто място, като леки неточности я разделиха от златото.

Първа на лента стана европейската шампионка Дария Атаманов от Израел с оценка от 32.750 т., а бронза е за Виктория Оноприенко от Украйна с оценка от 31.750 т.

В четвъртия финал на отделните уреди - на бухалки, Калейн допусна грешка и се класира четвърта с 31.350 точки.

Другата ни представителка Ева Брезалиева зае петото място на бухалки (30.600). 17-годишната ни гимнастичка не успя да влезе в друг от финалите на уредите.

Шампионка на този уред стана италианката София Рафаели (33.050), следвана от Дария Атаманов и представителката на Словения Екатерина Веденеева.