Новак Джокович триумфира за 7- ми път на "Уимбълдън"

10-07-2022

Новак Джокович спечели за 7-ми път титлата на Окритото първенство на Великобритания по тенис и вече е с 21-а титли от Големия шлем.

. Във финала на  третия за годината турнир от Големия шлем сърбинът надигра австралиеца Ник Кириос с 3:1 сета, в отделните части 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 за 3 часа и 2 минути игра.

Сърбинът загуби първия сет, но отново показа стабилната си психическа устойчивост и бързо изравни резултата в сетовете, след което взе и следващите два, за да триумфира отново на 'свещената трева'.

Въпреки успеха Новак ще загуби 2000 точки от актива си, тъй като на тазгодишното издание на 'Уимбълдън' не се присъждат точки заради наказанието за недопускането на тенисисти от Русия и Беларус. Той ще се смъкне до седмо място в ранглистата на АТП.

Сърбинът имаше годишнина от брака си и подари победата на финала на съпругата си.