Започват Зимните олимпийски игри Пекин

04-02-2022

Днес в 14 часа българско време  официално ще бъдат открити Зимните олимпийски игри със зрелищна церемония в китайската столица Пекин. 

На фона на политически бойкоти, критиките, строгите мерки, непрестанните тестове и всички усложнения в тези неясни времена, надпреварите в отделните спортове ще започнат с пълна сила.

2871 спортисти от 91 държави, борещите се за 109 комплекта медали в 15 спорта. Това ще гледаме от събота, когато започва същинската част на игрите, до 20 февруари, денят на церемонията по закриването, когато ще бъдат раздадени и последните четири комплекта медали.

Всъщност състезанията вече започнаха, защото от вчера започнаха мачовете в турнира по кърлинг, а днес стартират и тези в хокея. Но същинската част си стартира от събота, когато ще започне и раздаването на медали.

Часовата ни разлика с Пекин е 6 часа, а най-интересните спортове ще бъдат в удобно време за европейците сутрин, но все пак ще има и такива събития, които ще се провеждат в 4 и 5 сутринта.

Още в събота ще бъдат раздадени шест комплекта медали, а първото злато на Олимпиадата ще получи победителката надпреварата на 3000 метра кънки. Малко след нея ще бъдат отличени и победителките в ски-бягането на 7,5 км класически стил + 7,5 км скиатлон, както и смесената щафета в биатлона.

Но ето какво ни очаква в 16-те дни Олимпиада, като ще обърнем внимание и кога са участията на нашите 16 ателти:

Ден 1 (05.02):
7:15 Валдимир Зографски тренировъчни опити от малка шанца
8:20 Владимир Зографски квалификация нормална шанца
11:00 Смесена щафета 4х6 км биатлон
13:10 Павел Ангелов, шейни единично първи манш
14:50 Павел Ангелов, шейни единично втори манш

Ще се раздават общо 6 комплекта медали в този ден: Биатлон смесена щафета, ски бягане жени 7,5км + 7,5 км скиатлон, ски свободен стил мъже, шорттрек смесена щафета, ски-скок жени малка шанца, кънки 3000 м жени

Ден 2 (06.02):
9:00 Симеон Деянов, ски бягане 15+15км скиатлон
12:00 Владимир Зоградски тренировъчни опити малка шанца
13:00 Владимир Зографски състезателни опити малка шанца
14:00 Владимир Зоградски нормална шанца финал
13:30 Павел Ангелов, шейни единично трети манш
15:15 Павел Ангелов, шейни единично четвърти манш

Ще се раздават общо 7 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини спускане мъже, ски-бягане 15 км+15 км скиатлон мъже, ски свободен стил жени, шейни мъже индивидуално, ски-скок мъже малка шанца, сноуборд жени слоуп, кънки мъже 5000 м.

Ден 3 (07.02)
4:15 Ева Вукадинова ски гигантски слалом първи манш
7:45 Ева Вукадинова ски гигантски слалом втори манш
11:00 Мария Здравкова, Милена Тодорова, Даниела Кадева и Лора Христова, биталон 15 км индивидуално

Ще се раздават общо 8 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини Супер Г жени, биатлон жени 15 км индивидуално, фигурно пързаляне отборна надпревара, шорттрек мъже 1000 м и жени 500 м, ски-скок отборна надрпевара, сноуборд мъже слоуп, кънки мъже 1500 м.

Ден 4 (08.02):
05:00/06:00/08:48 Радослав Янков, сноуборд PGS, квалификации, елиминации, осминафинали
10:30 Владимир Илиев, Димитър Герджиков, Антон Синапов и Благой Тодев, биатлон 20 км индивидуално
10:50 Симеон Деянов, ски бягане спринт квалификация
12:55 Симеон Деянов, ски бягане спринт финал

Ще се раздават общо 10 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини Супер Г мъже, биатлон мъже 20 км индивидуално, ски-бягане спринт мъже, спринт жени, кърлинг смесени двойки, ски свободен стил жени биг еър, шейни жени индивидуално, сноуборд, мъже паралелен гигантски слалом, жени паралелен гигантски слалом, кънки мъже 1500 м.

Ден 5 (09.02):
04:15 Ева Вукадинов, ски-алпийски дисциплини слалом първи манш
07:45 Ева Вукадинов, ски-алпийски дисциплини слалом втори манш

Ще се раздават общо 6 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини слалом жени, ски свободен стил мъже биг еър, шейни двойки, северна комбинация малка шанца и 10км, шорттрек мъже 1500 м, сноуборд крос жени

Ден 6 (10.02):
Ще се раздават общо 8 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини комбинация мъже, ски-бягане 10 км жени, фигурно пързаляне мъже, ски свободен стил смесени отбори, шейни отборна надпревара, сноуборд крос мъже, халфпайп жени, кънки жени 5000 м.

Ден 7 (11.02):
09:00 Симеон Деянов, ски-бягане 15 км свободен стил
11:00 Милена Тодорова, Мария Здравкова, Лора Христова, Даниела Кадева, биатлон 7,5 км спринт
11:45 Владимир Зоградски, ски скок голяма шанца тренировъчни опити
13:00 Владимир Зографски, ски скок голяма шанца квалификации
Ще се раздават общо 7 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини Супер Г жени, биатлон жени 7,5 км спринт, ски-бягане мъже 15 км, шорттрек жени 1000 м, скелетон мъже, сноуборд халфпайп мъже, кънки мъже 10 000 м.

Ден 8 (12.02):
11:00 Владимир Илиев, Димитър Герджиков, Антон Синапов и Благой Тодев, биатлон 10 км спринт
12:00 Владимир Зографски, ски-скок голяма шанца тренировъчни опити
13:00 Владимир Зографски, ски-скок състезателни опити голяма шанца
14:00 Владимир Зографски, ски-скок голяма шанца финал
Ще се раздават общо 6 комплекта медали: Биатлон 10 км спринт мъже, ски-бягане щафета 4х5 км жени, скелетон жени, ски-скок мъже голяма шанца, сноуборд крос смесени отбори, кънки мъже 500 м.

Ден 9 (13.02):
4:15 Алберт Попов и Камен Златков, ски-алпийски дисциплини гигантски слалом първи манш
7:45 Алберт Попов и Камен Златков, ски-алпийски дисциплини гигантски слалом втори манш
11:00 Биатлон, 10 км преследване жени
12:45 Биатлон, 12,5 км преследване мъже

Ще се раздават общо 7 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини гигантски слалом мъже, биатлон преследване 12,5 км мъже, преследване 10 км жени, ски-бягане щафета 4х10 км мъже, шортрек щафета жени 3000 м, мъже индивидуално 500 м, кънки жени 500 м.

Ден 10 (14.02):
Ще се раздават общо 5 комплекта медали: Бобслей жени монобоб, фигурно пързаляне, ски свободен стил жени слоупс, жени еъриал, ски-скок отборно мъже.

Ден 11 (15.02):
11:00 Биатлон, щафета 4х7,5 км мъже
12:00 Александра Фейгин, фигурно пързаляне кратка програма
Ще се раздават общо 9 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини спускане жени, биатлон щафета 4х7,5 км мъже, бобслей двойка мъже, ски свободен стил мъже слоуп, северна комбинация голяма шанца и 10 км, сноуборд мъже биг еър и жени биг еър, кънки отборно преследване мъже и отборно преследване жени.

Ден 12 (16.02):
4:15 Алберт Попов и Камен Златков, ски-алпийски дисциплини слалом първи манш
7:45 Алберт Попов и Камен Златков, ски-алпийски дисциплини слалом втори манш
9:45 Биатлон, щафета 4х6км жени

Ще се раздават общо 7 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини слалом мъже, биатлон щафета 4х6км жени, ски-бягане мъже спринт и жени спринт, ски свободен стил мъже еъриал, мач трето място хокей жени, шорттрек жени 1500 м, щафета мъже 5000 м.

Ден 13 (17.02):
12:08 Александра Фейгин, фигурно пързаляне волна програма

Ще се раздават общо 6 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини комбинация жени, фигурно пързаляне жени, ски свободен стил жени крос, финал хокей жени, северна комбинация отборно голяма шанца и щафета, кънки жени 1000 м.

Ден 14 (18.02):
11:00 Биатлон, 15 км масов старт мъже

Ще се раздават общо 4 комплекта медали: Биатлон мъже масов старт, кърлиг мъже, ски свободен стил мъже крос, кънки мъже 1000 м.
 
Ден 15 (19.02):
11:00 Биатлон, 12,5 км масов старт жени

Ще се раздават общо 9 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини отборно, биатлон жени масов старт, бобслей жени двойки, ски-бягане мъже 50 км, кърлинг мъже, жени, фигуро пързаляне двойки, ски свободен стил мъже фри халфпайп, мач трето място хокей мъже, кънки жени масов старт, мъже масов старт.

Ден 16 (20.02):
Ще се раздават общо 4 комплекта медали: Бобслей четворка мъже, ски-бягане 30 км жени, хокей на лед финал мъже, кърлинг финал жени

Церемония по закриването.

 



Обменни курсове на БНБ за днес 27-06-2022

  • euro 1 EUR = 1.95583 BGN
  • usd 1 USD = 1.85845 BGN
  • gbp 1 GBP = 2.28024 BGN
  • chf 1 CHF = 1.94185 BGN



BulNews.net - Новините от България и света - факти и събития.

© 2022 BulNews.Net