Григор Димитров с първа победа за 2022 г.

04-01-2022

Григор Димитров записа първата си победа за 2022 година на двойки на АТР 250 тенис турнира в Мелбърн.

Заедно с белгиеца Давид Гофен те победиха след обрат с 2:6, 6:3, 10-6 нидерландците Матве Миделкооп и Ботик ван де Зандсхулп на „Род Лейвър Арина“. Мачът продължи 72 минути.

Димитров застана първи на начален удар и взе подаването си. В третия гейм обаче Гофен допусна да бъде пробит. Дуетът от Ниската земя направи нов брейк за 5:2 след двойна грешка на белгиеца. После печелилият турнира на двойки в София Миделкооп сервира за спечелване на частта и успя при втория сетбол.

В следващата част българинът и белгиецът пробиха за 5:3 и след това изравниха общия резултат на сервис на Гофен.

В дългия тайбрек Димитров и партньорът му направиха минибрейк за 3:1 точки при начален удар на Миделкооп. Смяната на половините на корта дойде при 4:2 за българо-белгийския дует.

Следващата смяна дойде при 7:5 за Григор и Давид. Те стигнаха до три мачбола при 9:6 и реализираха още първия.

Следващите съперници на Димитров и Гофен са шестите в схемата Александър Недовезов (Казахстан) и Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан).

На единично в Мелбърн третия поставен Григор ще играе срещу Факундо Банис от Аржентина.