ПСЖ спечели дербито на милиардерите

29-09-2021

ПСЖ спечели с 2:0 дербито на арабските милиардери с Манчестър Сити. Лионел Меси отбеляза първия си гол с екипа на френския тим, който оглави група 'А' на Шампионската лига. Тимът на Маурисио Почетино има четири точки, колкото и Брюж, но предимството е на страната на парижани, след като измъкнаха 1:1 в Белгия, а и са с по-добра голова разлика. Сити е на трета позиция с 3 т.

На 'Парк де Пренс' ПСЖ поведе в резултата още при първата си опасна атака - в осмата минута. Килиан Мбапе проби по десния фланг и подаде към Неймар. Бразилецът опита да стреля, но само отклони леко топката и тя стигна до Идриса Гей, който отблизо отбеляза за 1:0.

В 26-ата удар с глава на Стърлинг, след това и добавката на Бернардо Силва се отбиха в напречната греда на вратата на домакините.

'Гражданите' бяха попарени в 74-ата минута от Лионел Меси. Аржентинският гений проби, направи двойно подаване с Мбапе и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Едерсон за 2:0.