България е на осминафинал на европейското по волейбол

10-09-2021

Мъжкият национален отбор по волейбол на България продължава на 1/8-финали на европейското първенство 2021. Националите завършиха с чест и достойнство в група В Острава (Чехия), като надиграха Беларус с 3:1 (25:13, 25:18, 24:26, 25:22) в последния си мач от този поток.

С това 'лъвовете“ изпълниха задачата си за излизане от груповата фаза и продължават своя път напред в турнира.

Отборът на България ще играе срещу Германия на осминафинал на европейското първенство по волейбол. Това стана факт, след като Италия се наложи над домакините от Чехия с 3:1 гейма в последния мач от нашата група В в Острава.

Така тимът на Пранди, който спечели срещу Беларус също с 3:1 гейма в директен сблъсък за продължаване напред, остана на трето място в крайното класиране с 3 победи, 2 загуби и 8 точки.

По този начин България ще трябва да играе на 1/8-финалите срещу втория от Група D - Германия.

По програма мачът трябва да бъде в неделя (12 септември) от 20,00 часа българско време в Острава.

Победителят от тази двойка ще срещне спечелилия от двубоя Италия - Латвия.