Българският отбор загуби от Швейцария с 1:3

25-03-2021

Българският национален отбор по футбол започна със загуба световните квалификации за първенството в Катар през 2022 година. Нашите загубиха на стадион 'Васил Левски' с 1:3 от Швейцария, като това беше дебют за новия селекционер Ясен Петров.

'Трикольорите' изживяха кошмарно първо полувреме, в което допуснаха три попадения в откриващите 13 минути, като освен това не успяха да отправят удар в това полувреме. В началото на второто вкараха гол и показаха друго лице, но изключително слабото начало ни обрече на поражение.

Головете за Швейцария вкараха Бреел Емболо, Харис Сеферович и Джердан Шакири, а почетното попадение за нашите бе на Кирил Десподов. Това беше петата ни загуба срещу швейцарците в 11 мача, като освен това имаме четири равенства и две победи.