България загуби от Уелс с 0:1 в Лига на нациите

15-10-2020

България загуби с 0:1 като домакин на Уелс в четвъртия си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите.

На стадион 'Васил Левски' тимът на Георги Дерменджиев завърши без точен удар, а победното попадение за гостите бе дело на влезлия като резерва Джонатан Уилямс, който се разписа в 85-ата минута.

Поражението е четвърто поредно за 'трикольорите'. Така в последните си 19 мача тимът ни има само един успех - с 1:0 срещу Чехия у дома преди близо година.

След поражението България остава на дъното в група 4 с актив от една точка. Уелс вече е на върха с 10, пред Финландия с 9 и Ирландия с 2. През ноември 'лъвовете' приемат Финландия и гостуват на Ирландия в търсене на първи успех в настоящото издание на турнира.