Националният ни отбор за девойки записа трета загуба

06-10-2020

Националният ни отбор за девойки до 17 години записа трета загуба на европейското първенство в Черна гора. Българките отстъпиха пред Словения с 0:3 гейма, в отделните части 20:25, 25:27, 15:25 точки, за 79 минути в четвъртия си мач от първа група.

В първата част състезателките на Само Миклавц доминираха изцяло, като не позволиха на 'лъвиците' да ги преодолеят, въпреки че се доближиха на две точки. Впоследствие нашите момичета взеха инициативата и удържаха темпото почти до самия край. В ключовите моменти съперникът навакса изоставането и успя да измъкне гейма, стигайки до 2:0.

Третата част отново премина под диктовката на словенките, които постепенно увеличаваха разликата и тя нарастна до 10 точки. Тимът от планинската държава се поздрави с чист успех след 25:15.

Най-резултатна бе Ива Дудова с 16 точки (4 аса). За Словения Тая Градишник приключи с 14 точки, 12 точки добави Селена Лебан (1 ас, 2 блокади).

Така родните представителки заемат петата позиция с 2 точки (1 победа, 3 загуби). словенките са на втората позиция със 7 точки. Словакия и Италия имат по 6 точки, което означава, че дори евентуална победа утре няма да промени положението.

Днес е последният двубой от груповата фаза, в който България се излиза срещу Италия от 18:30 часа.