Тампа Бей спечели за втори път Купа "Стенли"

29-09-2020

Отборът на Тампа Бей надделя над Далас с 2:0 в Едмънтън и с 4-2 победи спечели финалната серия за Купа 'Стенли' в Националната хокейна лига. Така клубът за втори път заслужи шампионската купа след 2004 година.

Брейдън Пойнт откри резултата при числен превес в 12:23 минута на двубоя с 14-ото си попадение в елиминациите, с което завърши на върха в голмайсторската листа. В 27:01 минута Блейк Колман пък се разписа за първи път в плейофите, за да оформи успеха.

Защитникът Виктор Хедман получи 'Кон Смайт Трофи' за най-полезен играч в елиминациите. Той завърши с 22 точки (10 гола и 12 асистенции) в 25 мача.

'Това е най-хубавият момент в живота ни като хокеисти. Толкова много емоции. Ще трябва да минат месеци, за да отмине тази еуфория, но ние ще бъдем шампиони завинаги, имената ни ще бъдат изписани вечно върху тази купа...За това сме си мечтали цял живот', коментира Хедман.

Вратарят Андрей Василевски направи 22 спасявания и записа първи 'шътаут' в плейофите. Той беше титуляр във всичките 25 мача на Тампа от елиминациите и постигна 18 победи.