Пореден протест срещу войната по пътищата

13-04-2025

Общественото недоволство срещу войната по пътищата прерасна в национални протести.

Днес пореден протест в памет на 12-годишната Сияна ще се проведе пред храм-паметника 'Св. Александър Невски' в София.

Вчера хиляди хора протестираха в редица градове на страната с искане да бъдат предприети работещи мерки за безопасност по пътищата, с които да се намалят катастрофите и жертвите при тях.
Те поискаха и по-строги наказания за шофьори, причинили смърт на пътя.

В Телиш, където загина 12-годишната Сияна, се събраха хора от различни краища на България, за да настояват за реакция на институциите за край на войната по пътищата.

'Никога да не забравяте и да спирате тази енергия! И да започнем от днес да пишем Бялата книга на спасените животи на пътя!', призова бащата на Сияна - Николай Попов.

На фона на протестите вчера министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов нареди на областните пътни управления в страната и Агенция 'Пътна инфраструктура' да започнат максимално приоритетно работа по обезопасяване на 36-те рискови участъка.

viber


Обменни курсове на БНБ за днес 14-06-2026

  • euro 1 EUR = 1.95583 BGN
  • 1 EUR = 1.1567 USD
  • 1 EUR = 0.86305 GBP
  • 1 EUR = 0.9217 CHF



BulNews.net - Новините от България и света - факти и събития.

© 2026 BulNews.Net