Осем българи се класираха на полуфиналите за Купа "Странджа"

24-01-2020

Братята Даниел и Боян Асенови, Радослав Панталеев, Благой Найденов и Симеон Чамов при мъжете и Габриела Димитрова, Деница Елисеева и Мелис Юнузова при дамите се класираха за полуфиналите на боксовия турнир „Странджа“, който се провежда в зала „София“.

В категория до 52 килограма Даниел Асенов надигра Байоку Башким от Косово, като втория рунд съдията прекрати срещата. Брат му Боян също беше убедителен срещу боксьор от Косово. Негова жертва в категория до 57 килограма стана Рексепи Леутрим, който беше победен с 5-0 съдийски гласа. Радослав Панталеев в категория до 91 килограма пък спечели с 5:0 гласа срещу американеца Дариус Флъгъм. Благой Найденов и Симеон Чамов също се класираха на полуфиналите за Купа „Странджа“.

В категория до 75 килограма завърналият на ринга се след две години пауза Чамов победи Мухамад Адбилрасон (Финландия) с 3-2 съдийски гласа. Олимпийският шампион за младежи от 2014 година Найденов пък се справи с украинеца Максим Котс в категория до 81 килограма също с 3-2 съдийски гласа.

Габриела Димитрова надигра трудно Тетяна Коб от Украйна в категория до 51 кг с неединодушно съдийско решение (3-2). Европейската шампионка от София 2016 Деница Елисеева беше далеч по-категорична и срази Амелия Мур от САЩ при 60-килограмовите с единодушно съдийско решение (5-0). Мелис Юнузова пък в категория до 69 килограма се справи с норвежката Агнес Алексюсон, като съдиите дадоха 5-0 за българката.

Носителката на Купа „Странджа“ от миналата година Станимира Петрова не излезе за 1/4-финала, тъй като страда от грип.