Леброн стана първият в историята с трипъл-дабъл срещу всеки един отбор в НБА

20-11-2019

Леброн Джеймс направи трипъл-дабъл за историята при успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 112:107 над гостуващия Оклахома Сити Тъндър в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Той завърши с 25 точки, 11 борби и 10 асистенции, като с това стана първият играч, който успява да запише „трипъл-дабъл“ срещу всеки един от 30-те клуба в Лигата.

Ръсел Уестбрук ще има два шанса да постигне същото този сезон, ако успее да запише „трипъл-дабъл“ срещу Оклахома Сити.

Помощник- треньорът на Лейкърс Джейсън Кид е трети в този списък с „трипъл-дабъл“-и срещу 28 отбора, следван от Лари Бърд (25) и Меджик Джонсън (24). Джеймс се нарежда на пето място в класацията за брой „трипъл-дабъл“-и с 86, изоставайки от Кид (107), Джонсън (138), Уестбрук (141) и Оскар Робъртсън (181).

Антъни Дейвис допринесе с 34 точки и 7 борби, а домакините спечелиха са 12-и път в 13 срещи и водят в класирането в Лигата. Денис Шрьодер вкара 20 от 31 точки през солидното първо полувреме на гостите, които се оттеглиха на почивката с аванс от 63:53, но не успяха да го задържат през втората част.