Левски Лукойл с втора поредна победа в Купата на ФИБА Европа

13-11-2019

Левски Лукойл спечели втори пореден мач в груповата фаза от турнира за Купата на ФИБА Европа. Столичани взеха реванш от Цмоки Минск за загубата в първия мач помежду им, налагайки се със 75:64 над лидера в групата в София.

„Сините“ играха в голяма част от мача без лидера си Чавдар Костов, напуснал с болки в крака без очевиден сблъсък във втората четвърт. Христо Захариев също в пореден мач не бе в групата, а без тях ротацията остана със седем баскетболисти.

Куан Чийтъм и Брандън Йънг вкараха по 14 точки, като Чийтъм добави 7 борби и 6 асистенции, Венци Петков реализира 12, а Йордан Минчев - 11 точки и 9 борби. Левски отне 12 топки от съперника и направи само 10 грешки. Александър Гаврилович приключи с 19 точки и 11 борби, а Бранко Миркович вкара 14.

В другия мач от групата Днипро победи Киев със 79:76 и допълнително завърза интригата. Цмоки е с три победи, Левски и Киев имат по 2, а Днипро е с една.
След седмица Левски гостува на Киев, но преди това предстои среща от родния шампионат с Балкан.