Българският национален отбор по футбол загуби от Англия

15-10-2019

Българският национален отбор по футбол загуби от Англия с резултат 0:6.

Двубоят между Англия и България на Националния стадион „Васил Левски“ на два пъти бе прекъснат заради расизъм по трибуните през първото полувреме.   По протокол реферът трябва да извади играчите от терена за няколко минути, но това не се случи.

Англичаните вкараха цели четири гола във вратата на Пламен Илиев в първите 45 минути, но фокусът падна върху неприятните моменти в края, когато на два пъти хърватският рефер Иван

Бабек спря мача за няколко минути, след като английските футболисти се оплакаха, че са чули расистки подвиквания от трибуните.

През второто полувреме англичаните вкараха още 2 гола и така се стигна до разгромяващия за Българския национален отбор резултат 0:6.

Победата, колкото и категорична да бе, не позволи на Англия да се класира предсрочно на Евро 2020. Причина за това беше, че и Косово надви Черна гора с 2:0 в другия мач от нашата група А тази вечер.

България остава на последна позиция с 3 точки и голова разлика 5:17.