Ивет Лалова е седма в света на 200 метра

03-10-2019

Българската спринтьорка Ивет Лалова завърши на седмо място във финала на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Доха, Катар.

35-годишната Лалова, която участва на седмото си Световно първенство, не успя да покаже най-доброто от себе си в днешния финал, като записа време 22.77 секунди и остана на 32 стотни от най-силното си постижение за сезона. Въпреки това, Ивет не бе далеч от шестото място, но в крайна сметка бе преборена от Джина Бас и по този начин българката записа седмо място и в третия си финал на Световно първенство.

Финалът в Доха бе много силен, като британката Дина Ашър-Смит спечели титлата с национален рекорд от 21.88 секунди, а втора остана Британи Браун от САЩ с най-добро постижение в кариерата си – 22.22. Швейцарката Муджинга Камбунджи се пребори за бронза с резултат 22.51 секунди.