Бразилия надигра Аржентина с 2:0 и се класира за финала на Копа Америка

03-07-2019

Бразилия е първият финалист в Копа Америка. Домакинът на турнира се класира за мача за титлата, след като надви с 2:0 Аржентина в голямото дерби на Южна Америка.

Мечтаният сблъсък предложи заряд и чести единоборства. Головете за успеха на бразилците отбелязаха Габриел Жезуш и Роберто Фирмино съответно в 19 и 71-ата минута.

Бразилия ще спори за титлата в Копа Америка за пръв път от 2007 г. Тимът е без допуснат гол в петте си мача в турнира досега. Отборът е в най-дългата си серия по този показател в надпреварата от периода 1989-1991, когато записва осем сухи мрежи.

От своя страна, Аржентина продължи сушата си срещу Бразилия и вече 14 години няма победа срещу съперника в официален мач.

Този път Лионел Меси и съотборниците му бяха спрени от ефективната игра на бразилците, които отправиха едва четири удара в мача. Аржентина застраши вратата на Алисон 14 пъти, но само два бяха в целта. В течение на мача аржентинците уцелиха два пъти гредите след удари на Серхио Агуеро и Меси.

Чили и Перу ще определят другия финалист, като двубоят е в четвъртък в 03.30 ч. българско време.