Нова загуба за волейболистките ни 1:3 гейма от Тайланд

04-06-2019

Волейболистките на България допуснаха загуба и от Тайланд с 1:3 гейма в двубой от третата седмица на Лигата на нациите при жените.

За националките предстоят още мачове с Турция и Доминиканска република в Банкок. Българките натрупаха 7 поражения до момента в турнира, като са твърдо на последното място в надпреварата. България спечели първия гейм с 27:25 след като през цялото време губехме в резултата. В следващите три части обаче домакините на този турнир бяха безапелационни и след 25:20; 25:22 и 25:22 записаха трета победа в надпреварата. С най – много точки за България завършиха Мирослава Паскова и Мира Тодорова – по 15. За домакините от Тайланд Аджчарапорн конгиот беше над всички с 30 реализирани точки.

В сряда възпитаничките на Иван Петков играят срещу Турция, а на 6-и юни, четвъртък е двубоят срещу Доминиканската република, като двата мача започват в 11 часа българско време.