Хамилтън спечели в Монте Карло

27-05-2019

Люис Хамилтън записа четвъртата си победа от старта на шампионата във Формула 1, след като финишира първи в Гран При на Монако. Втори завърши Макс Верстапен с Ред Бул, но поради наказание от пет секунди холандецът отиде на четвърта позиция. Така втори стана Себастиан Фетел с Ферари, който изостана с +2.602 секунди, а трети Валтери Ботас от Мерцедес.

Състезанието стартира и с едноминутно мълчание в памет на легендата в моторния спорт Ники Лауда. След старта Хамилтън успя да запази първата си позиция, а Льоклер в рамките на пет обиколки се нареди 13- ти. В 10-ата обиколка, поемайки риск, Льоклер опита да изпревари Хюлкенберг, но се удари в него, завъртя се и спука задна дясна гума, това го изпрати отново в дъното на класирането, а на пистата излезе кола за сигурност. Малко по – късно монекаскът се оттегли от домашната надпревара. Последва наказание за Верстапен от 5 секунди за опасното му излизане от бокса. Битката за първото място се завърза като Верстапен притискаше Хамилтън, но той караше по перфектен начин, а до края оставаха няколко обиколки. В 76-ата обиколка имаше лек контакт между Хамилтън и Верстапен, но битката продължи. В крайна сметка британецът спечели надпреварата, а холандецът завърши втори, но след наказанието от 5 секунди го прати на 4-ото място. Десетката се затвори от Пиер Гасли, Карлос Сайнс-младши, Данийл Квят, Александър Албън и Даниел Рикиардо. Състезанието беше под N:300 за Кими Райконен. В генералното класиране Хамилтън е лидер със 137 точки, следван от Ботас със 120, Фетел с 82 и други. Следващата надпревара е на 9-и юни за Гран При на Канада.