Медведев триумфира на тенис турнира в София

11-02-2019

Даниил Медведев влиза в историята като четвъртият шампион в историята на Sofia Open! Руснакът стигна до големия успех след перфектен финал, в който за час и 21 минути игра се наложи с 6:4, 6:3 над унгареца Мартон Фучович.

Медведев ще вземе 250 точки за ранглистата на АТП и близо 90 хиляди евро от наградния фонд. В предишните три издания на турнира в София шампиони бяха: Мирза Башич (2018), Григор Димитров (2017) и Роберто Баутиста Агут (2016).

Мачът започна равностойно, като Медведев пропусна две възможности за пробив още в първия гейм. След 3:3 руснакът успя да пробие съперника с гейм на нула, но след това Фучович му го върна за 4:4. Деветият гейм се оказа решаващ в сета и след третия брейк пойнт Медведев успя да пробие съперника за 5:4, след което приключи сета с 6:4. Вторият сет тръгна по-сигурно за Медведев и пробивът му дойде още в третия гейм за 2:1. Шестият обаче го поизмъчи и на два пъти трябваше да се спасява от пробив, за да поведе с 4:2. Фучович тотално рухна при 3:5 и допусна нов пробив на нула за крайното 6:3 за малко под час и половина.

Успехът за Медведев е трети в три мача с Фучович, като той стана и първият през тази година със завоювани две титли. Той спечели и надпреварата в Сидни. Двубоят в „Арена Армеец“ беше наблюдаван от много ВИП гости.