Рууни изигра своя бенефис за Англия при успеха с 3:0 над САЩ в контрола

17-11-2018

Уейн Рууни изигра 120-ия си и последен мач за националния отбор на Англия. Ветеранът се сбогува с националния тим при класическата победа над САЩ с 3:0 в контрола на „Уембли“. Калъм Уилсън и Люис Дънк дебютираха за британците, а всички титуляри имаха общо 94 мача за Трите лъва – по-малко от срещите на Рууни. Срещата започна с очакван домакински натиск, но гол в първите минути не падна. В средата на първата част „трите лъва“ на практика решиха срещата в своя полза, като отбелязаха 2 гола в рамките на минута. Първо младата звезда на Манчестър Юнайтед Джеси Лингард даде преднина на своя тим след невероятен гол от границата на наказателното поле, а секунди по-късно друга млада надежда – Трент Александър-Арнолд от Ливърпул вкара първото си попадение за националния тим след асистенция на Джейдън Санчо. Второто полувреме вървеше на доста по-леко темпо. Дългоочакваният момент настъпи в 58-та минута, когато под бурните аплодисменти на целия стадион Уейн Рууни влезе на мястото на Лингард и получи капитанската лента. В 77-ата минута Англия стигна до 3 попадение, което беше дело на дебютанта Калъм Уилсън, вкарал много атрактивен гол с пета. В състава на САЩ имаше някои непознати имена, но и футболисти, които са добре познати в Англия, начело с бившия вратар на Астън Вила Брад Гузан и защитника на Нюкасъл ДеАндре Йедлин.