Световна титла за ансамбъла ни в съчетанието с 5 обръча

17-09-2018

Българският ансамбъл спечели златен медал във финала на пет обръча на 36-ото Световното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в „Арена Армеец“ в София. След разочарованието, за което самите грации признаха, че са изживели в многобоя, където грешки ги оставиха на третото място, сега Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова излязоха като преобразени. Момичетата на Весела Димитрова играха уверено въпреки едно изпускане около средата на композицията и лека неточност в края, а това се отрази и на оценката им. Съдиите дадоха 23.300, от които впечатляващите 14.700 за трудност. Момичетата ни бяха с четвърти стартов номер. Със среброто остана ансамбълът на Япония, а бронзът е за Италия. Щабът на Емануела Макарани подаде контестация за оценката им 22.550, която обаче не беше уважена. Рускините останаха четвърти.
В съчетанието с 3 точки и 2 въжета ансамбълът ни не успя да изиграе абсолютно чисто смесеното си съчетание, изпускайки двукратно. Грешките на ансамбъла ни бяха отразени в оценката – 20.750 т., което прати отбора ни на шестото място във втория финал в последния ден от Световното първенство по художествена гимнастика. Италианките взеха титлата, пред Русия и Украйна. С този финал официално приключи 36-ото Световно първенство по художествена гимнастика, поддържало интереса ни в продължение на 7 дни.