България надигра Финландия с 3:0 на старта на Световното първенство по волейбол

10-09-2018

Националният отбор на България по волейбол победи Финландия с 3:0 гейма в първия си мач от световното първенство, на което страната ни е домакин съвместно с Италия. Срещата се проведе в зала „Конгресна“ във Варна, където родните национали ще играят мачовете си от първата фаза на шампионата.
След обрат от 1:0 до 1:2 в началото националите ни взеха лека преднина при първото техническо прекъсване – 8:7. Битката на игрището продължи да се води точка за точка и втората техническа пауза дойде при 16:15. След това волейболистите на Пламен Константинов дръпнаха с 19:16 и впоследствие с 24:20, за да спечелят с 25:21.
„Лъвовете“ започнаха много добре втората част и поведоха с 5:3, а при първото техническо прекъсване увеличиха аванса си – 8:5. Впоследствие финландците изравниха играта и резултата при 11:11. Българските национали обаче продължиха да доминират над съперника, стигайки до страхотен аванс при 24:18. Финландците спасиха само един геймбол, а България спечели тази част категорично с 25:19 за само 27 минути игра.
В третият гейм родните национали не срещнаха сериозна съпротива и затвориха мача след 25:22.
Следващото домакинство на България е срещу Иран на 13-ти септември от 20:30 часа.