ЦСКА победи Адмира с 3:0

27-07-2018

ЦСКА-София се наложи над австрийския Адмира Вакер Мьолдинг с категоричното 3:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа и до голяма степен предреши крайния победител в сблъсъка преди реванша след седмица.
Възпитаниците на Нестор Ел Маестро стигнаха до успеха с три бързи гола през първото полувреме.
Домакините започнаха по-активно и създадоха няколко опасни ситуации в наказателното поле на съперника, но не намериха целта.
В 29-ата минута ЦСКА-София все пак заслужено поведе. След грешка в отбраната на гостите Жоржиньо изведе в ляво Едвин Джеси, който центрира много добре към Кирил Десподов и нападателят с глава от десетина метра прати топката в мрежата на Андреас Лайтнер.
Пет минути по-късно Десподов удвои, след като беше изведен в чиста позиция отново от Джеси и без проблеми преодоля стража на австрийците.
В 37-ата минута ЦСКА-София получи дузпа, след като Милош Спасич спря с ръка опит за пас на Десподов, а Мауридес направи резултата класически от бялата точка.
След почивката домакините продължиха да контролират играта. Въпреки че не стигнаха до ново сериозно положение пред вратата на съперника, 'червените' без особени проблеми задържаха позитивния резултат.

ЦСКА - Адмира Вакер Мьолдинг - 3:0
1:0 Кирил Десподов 29'
2:0 Кирил Десподов 34'
3:0 Мауридес 38'(д)