Спорт  /  Спорт

Резултати и класиране след 5 кръг в Лига Европа
24-11-2017
Статия



 Спорт

Резултати, голмайстори и класиране след петия кръг на турнира Лига Европа:

Група „А“
ФК Астана – Виляреал 2:3
1:0 Жуниор Кабананга (22)
1:1 Даниел Раба (39)
1:2 Седрик Бакамбю (65)
1:3 Седрик Бакамбю (83)
2:3 Патрик Твумаси (88)
Макаби (Тел Авив) – Славия (Прага) 0:2
0:1 Йозеф Хушбауер (45)
0:2 Йозеф Хушбауер (54)
Класиране:
1. Виляреал – 11 точки
2. Славия (Прага) – 8
3. Астана – 7
4. Макаби (Тел Авив) – 1

Група „В“
Партизан (Белград) – Йънг Бойс 2:1
1:0 Леандре Тавамба (12)
1:1 Муми Нгамалеу (25)
2:1 Огнен Ожегович (53)
Шкендербеу – Динамо (Киев) 3:2
0:1 Виктор Циганков (16)
1:1 Сабиен Лилай (18)
2:1 Джеймс Адений (53)
3:1 Али Сове (57)
3:2 Назарий Русин (90)
Класиране:
1. Динамо (Киев) – 10 точки
2. Партизан (Белград) – 8
3. Шкендербеу – 5
4. Йънг Бойс – 3

Група „С“
Спортинг (Брага) – Хофенхайм 3:1
1:0 Марсело Гойано (1)
1:1 Марк Ут (74)
2:1 Франсерджо (81)
3:1 Франсерджо (90)
Лудогорец (Разград) – Истанбул Башакшехир 1:2
0:1 Един Вишча (20)
0:2 Керим Фрай (27)
1:2 Марселиньо (65)
Класиране:
1. Спортинг (Брага) – 10 точки
2. Лудогорец (Разград) – 8
3. Истанбул Башакшехир – 5
4. Хофенхайм – 4

Група „D“
Милан – Аустрия (Виена) 5:1
0:1 Кристоф Моншайн (21)
1:1 Рикардо Родригес (27)
2:1 Андре Силва (36)
3:1 Патрик Кутроне (42)
4:1 Андре Силва (70)
5:1 Патрик Кутроне (90)
АЕК (Атина) – Риека 2:2
0:1 Александър Гордън (8)
0:2 Александър Гордън (26)
1:2 Серхио Араухо (45)
2:2 Лазарос Христодулопулос (55)
Класиране:
1. Милан – 11 точки
2. АЕК (Атина) – 7
3. Аустрия (Виена) – 4
4. Риека – 4

Група „Е“
Евертън – Аталанта 1:5
0:1 Браян Кристанте (12)
0:2 Бриан Кристанте (64)
1:2 Сандро Рамирес (71)
1:3 Робин Госенс (86)
1:4 Андреас Корнелиус (88)
1:5 Андреас Корнелиус (90)
Лион – Аполон (Лимасол) 4:0
1:0 Муктар Диакаби (29)
2:0 Набил Фекир (32)
3:0 Мариано Диас (67)
4:0 Мизиан Майолида (90)
Класиране:
1. Аталанта – 11 точки
2. Лион – 11
3. Аполон (Лимасол) – 3
4. Евертън – 1

Група „F“
Локомотив (Москва) – ФК Копенхаген 2:1
1:0 Джеферсън Фарфан (17)
1:1 Бенямин Върбич (31)
2:1 Джеферсън Фарфан (51)
Шериф (Тираспол) – Злин 1:0
1:0 Жайро (11)
Класиране:
1. Шериф (Тираспол) – 9 точки
2. ФК Копенхаген – 8
3. Локомотив (Москва) – 6
4. Злин – 2

Група „G“
Лугано – Апоел (Беер Шева) 1:0
1:0 Карлиньос (50)
Виктория (Пилзен) – ФКСБ 2:0
1:0 Милан Петржела (49)
2:0 Ян Копич (76)
Класиране:
1. ФКСБ – 10 точки
2. Виктория (Пилзен) – 9
3. Лугано – 6
4. Апоел (Беер Шева) – 4

Група „Н“
БАТЕ (Борисов) – Цървена звезда 0:0
Кьолн – Арсенал 1:0
1:0 Серу Гираси (62-дузпа)
Класиране:
1. Арсенал – 10 точки
2. Кьолн – 6
3. Цървена звезда – 6
4. БАТЕ (Борисов) – 5

Група „I“
Коняспор – Марсилия 1:1
1:0 Нейч Скубич (82-дузпа)
1:1 Уилфред Моке (90+3-автогол)
Залцбург – Витория (Гимараеш) 3:0
1:0 Мунас Дабур (26)
2:0 Андреас Улмер (45)
3:0 Хе-Чан Хуанг (67)
Класиране:
1. Залцбург –11 точки
2. Марсилия – 7
3. Коняспор – 5
4. Витория (Гимараеш) – 4

Група „J“
Атлетик (Билбао) – Херта (Берлин) 3:2
0:1 Матю Леки (26)
1:1 Ариц Адурис (35-дузпа)
1:2 Дейви Селке (36)
2:2 Ариц Адурис (66-дузпа)
3:2 Иняки Уилямс (82)
Йостерсунд – Заря (Луганск) 2:0
1:0 Алхаджи Геро (40)
2:0 Саман Годос (78)
Класиране:
1. Йостерсунд – 10 точки
2. Атлетик (Билбао) – 8
3. Заря (Луганск) – 6
4. Херта (Берлин) – 4

Група „К“
Лацио – Витес 1:1
0:1 Брайън Линсен (13)
1:1 Луис Алберто (42)
Ница – Зюлте-Варегем 3:1
1:0 Марио Балотели (5-дузпа)
2:0 Марио Балотели (31)
2:1 Бриан Хамалайнен (81)
3:1 Адриен Тамез (85)
Класиране:
1. Лацио – 13 точки
2. Ница – 9
3. Зюлте-Варегем – 4
4. Витес – 2

Група „L“
Розенборг – Реал Сосиедад 0:1
0:1 Микел Оярсабал (90)
Зенит (Санкт Петербург) – Вардар (Скопие) 2:1
1:0 Дмитрий Полоз (16)
2:0 Емилиано Ригони (43)
2:1 Деян Блажевски (90+3)
Класиране:
1. Зенит (Санкт Петербург) – 13 точки
2. Реал Сосиедад – 12
3. Розенборг – 4
4. Вардар (Скопие) – 0





Източник: БНТ