Цвети Пиронкова триумфира с първа титла

10-01-2014

Цветана Пиронкова спечели първата си титла в турнир от Женската тенис асоциация след победа с 2:0 (6:4, 6:4) над Анжелик Кербер на финала в Сидни.

Това бе осми пореден успех на българката в Австралия, след като започна от квалификациите в надпреварата, но прегази всички съпернички по пътя си, включително и три тенисистки от световния Топ 10.

26-годишната пловдивчанка, която за първи път игра на финал в турнир на Женската тенис асоциация, вдигна купата след напрегнати два сета.

В първия Кербер направи два пробива, Пиронкова също имаше толкова, но при 5:4 за нея и подаване на германката успя да се възползва от втория си сетбол и затвори частта в своя полза.

Във втория сет тя поведе с 1:0, след което води ожесточена битка във втория гейм, но Кербер удържа фронта и не допусна ранен пробив. Той стана факт в четвъртия гейм, но противничката на нашата тенисистка успя да го върне веднага.

Във важния седми гейм Цвети сбърка при своето подаване и Кербер за първи път в срещата поведе с 4:3, но и тя не успя да затвърди пробива и резултатът стана 4:4.

След това най-добрата ни състезателка взе следващите два гейма и затвори мача след 1 час и 36 минути битка на корта.