Наоми Осака спечели US Open

13-09-2020

Наоми Осака е шампионката на US Open за 2020 г. Японката осъществи зрелищен обрат срещу Виктория Азаренка и спечели своята втора титла в турнира и общо трета от Големия шлем.
Японката изигра катастрофален първи сет, но след това отново показа обичайното си ниво и вдигна трофея на „Флашинг Медоус“ за втори път през последните две години след победа с 1:6, 6:3, 6:3.

Обратът в мача настъпи във втория сет. Азаренка поведе с 2:0, след като осъществи пробив. След това вместо да поведе с 3:1, Азаренка загуби концентрация и това позволи на нейната съперничка да изравни геймовете, но радостта й не трая дълго.

В следващия гейм Азаренка отново беше безупречна и прекъсна серията на опонентката си, като поведе с 3:2. Веднага след това обаче Осака записа гейм на нула, последван от пробив за 4:3. Азаренка бе разколебана, започна да допуска грешки.

Осака поведе с 5:3, а деветият гейм продължи близо 10 минути и в крайна сметка японката надделя и в решителния трети сет се възползва от психологическото си предимство, за да затвори мача и да си осигури втора титла от US Open.